O Pracowni

Pracownia PET-TK, mieszcząca się na terenie Szpitala MSWiA przy ul. Północnej 42 w Łodzi, była pierwszą Pracownią tego typu na terenie województwa łódzkiego i jednocześnie pierwszą Pracownią PET-TK firmy VOXEL S.A w Polsce. Diagnostyka jest tutaj prowadzona nieprzerwanie od początku 2011 roku. Nasz wykwalifikowany personel może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem z zakresu Medycyny Nuklearnej. W 2016 roku w łódzkiej Pracowni został zainstalowany jeden z najnowocześniejszych aparatów Discovery IQ 4 Ring, który należy do najnowszej generacji aparatów firmy General Electric. Skaner ten posiada szereg innowacji, a wysoka czułość detektorów pozwala na zastosowanie niższych niż w innych aparatach aktywności podawanego radiofarmaceutyku oraz skrócenie czasu badania, co znacznie redukuje poziom pochłoniętej dawki promieniowania przez pacjenta.

Szybkie terminy badań i krótki czas oczekiwania na opis badania

Miła, rodzinna atmosfera

Badania PET-TK są w pełni refundowane


Jakie badania wykonujemy

Lista badań PET-TK

  • PET-TK onkologiczny
  • PET-TK neurologiczny (badania farmaceutyczne)

Badania wysokospecjalistyczne

W ostatnich latach badanie PET-TK stało się podstawową metodą diagnostyczną stosowaną przede wszystkim w onkologii. Ogromną zaletą tej metody jest to, że urządzenie PET-TK pozwala w ciągu kilkunastu minut przeprowadzić badanie całego ciała i uzyskać jak najbardziej precyzyjne wyniki. Lekarz przeprowadzający badanie jest w stanie zidentyfikować umiejscowienie i rozległość zmian nowotworowych, obecność przerzutów odległych, ewentualny nawrót choroby oraz skuteczność dotychczasowego leczenia.  

Wśród wskazań do diagnostyki w badaniu PET-TK należy wymienić: niedrobnokomórkowe nowotwory płuc, nowotwory nabłonkowe głowy i szyi, nowotwory układu pokarmowego, piersi i narządów rozrodczych, chłoniaka ziarniczego i nieziarniczego, mięsaka, czerniaka, nowotwory tarczycy, nowotwory złośliwe mózgu, raka tarczycy, podejrzenie przerzutów do kości, planowanie radykalnej radioterapii, przerzuty o nieznanym punkcie wyjścia oraz nowotwory nerek oraz stercza. 

Najczęściej stosowanym radiofarmaceutykiem jest analog glukozy 18F – FDG-fluorodeoksyglukoza. Jest on przeznaczony dla większości wskazań onkologicznych. Dodatkowo Pracownia dysponuje radiofarmaceutykiem 18F-cholina, którą stosuje się w diagnostyce pacjentów z rakiem stercza oraz jasnokomórkowym rakiem nerki. 


Zespół 

KIEROWNIK MEDYCZNY

dr n.med. Magdalena Górska-Chrząstek 
dr n.med. Mariusz Gadzicki

KIEROWNIK ADMINISTRACYJNY

Agata Chorąży-Ristok


Jak dojechać

Na teren Pracowni PET-TK wchodzi od strony ul. Źródłowej (wejście znajdujące się na tyłach Szpitala MSWiA).  Na obszarze parkingu szpitala MSWiA znajdą Państwo banery z bezpośrednią informacją jak dotrzeć Pracowni. Przed szpitalem znajduje się parking dostępny dla pacjentów. Pacjenci niepełnosprawni mogą dojechać bezpośrednio do Pracowni od strony ul. Źródłowej przez portiernię szpitala

  • Autobus: 57, 86A, 87A 
  • Tramwaj 15, 17
  • Kolej: LKA 

Wykonywane badania

  • Pozytonowa tomografia emisyjna

Kontakt do pracowni

Adres:

ul. Północna 42
91-425 Łódź
Jak dojechać

Rejestracja:

T: 42 273 31 40
E: pet.lodz@voxel.pl
F: 42 235 33 62

Godziny otwarcia:

Pn-Czw: 10:00 – 18:00
Pt: 8:00 – 16:00