Strona główna > Dla Pacjenta > Kontakt

Badania kliniczne

Voxel prowadzi aktywną działalność naukową
i partnerskie kontakty z jednostkami akademickimi
oraz niepublicznymi w kraju i zagranicą.

Nasz zespół

Dlaczego my?

Wszystkie działania rozwojowo-badawcze oraz naukowe, prowadzone w pracowniach, stały się wypadkową możliwości technicznych, opartych na dostępności nowoczesnego sprzętu diagnostycznego oraz warunków personalnych, związanych z obecnością nieprzypadkowych i ukierunkowanych specjalistów, którzy swoim autorytetem i entuzjazmem naukowym potrafili stworzyć zespół wyjątkowy w skali całego środowiska medycznego. Kluczowy jest również fakt, że większość z wiodących pracowni diagnostycznych Voxel zlokalizowana jest w sąsiedztwie lub na terenach dużych ośrodków klinicznych i uniwersyteckich, co umożliwia ścisłą współpracę interdyscyplinarną i stanowi bardzo dobrą bazę do prowadzenia projektów naukowych.


Współpraca

Czym się zajmujemy

Niektóre z pracowni Voxel wyspecjalizowały się w badaniach skomplikowanych metodycznie i rzadko wykonywanych w innych miejscach, nawet uniwersyteckich ośrodkach diagnostycznych w kraju.

Ich przeprowadzanie i właściwa interpretacja możliwa jest jedynie dzięki obecności personelu medycznego od lat specjalizującego się w wybranych typach badań, który wiedzę i doświadczenie nabywał w referencyjnych zagranicznych ośrodkach naukowych. Należą do nich m.in. badania: CMR (badanie serca metodą rezonansu magnetycznego), badanie gruczołu krokowego metodą MR, enterokliza metodą MR, fistulografia metodą MR (klasyczna i eksperymentalna), mammografia metodą MR, badania czynnościowe mózgu metodą MR, enterokliza metodą TK.


Działalność komercyjna

Próby kliniczne dla sektora farmaceutycznego

Firma prowadzi również działalność komercyjną w zakresie prób klinicznych dla sektora farmaceutycznego (zespół ma ponad 20 lat praktyki w tym zakresie), m.in. z firmami: AstraZeneca, Abbott Laboratories, Aventis, Actelion, Amgen, Bayer, Biogen, Boehringer Ingelheim, Bracco, Baxter, Cell Genesis, Cirg, Daiichi Sankyo, Eisai, Icon, Ipsen, Menarini, Novatis, GlaxoSmithKline, Pierre Fabre, Roche, Supernus, Synarc, Teva. 

Dodatkowo prowadzone są badania na zamówienie dostawców i producentów sprzętu medycznego oraz prace badawczo-rozwojowe w partnerstwie z sektorem IT i firmami zajmującymi się budową systemów teleinformatycznych (RIS, PACS, WEB czy systemów poświęconych teleradiologii) oraz aplikacji opartych na sztucznej inteligencji. 


Badania farmaceutyczne i granty naukowe

Doświadczenie procentuje

Ponad sto przeprowadzonych badań klinicznych dla sektora farmaceutycznego oraz uczestnictwo w grantach naukowych umożliwia naszym pracownikom na dostęp do wyników najbardziej aktualnych badań w różnych fazach klinicznych oraz na interdyscyplinarny kontakt i wymianę wiedzy z innymi zespołami badawczymi.


Kontakt

Zapraszamy do współpracy

Marcin Hartel
m.hartel@voxel.pl
667 666 931