O Pracowni

Na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zlokalizowane jest jedna (z 2 umiejscowionych w Krakowie) Pracownia Rezonansu Magnetycznego, wyposażone aktualnie w dwa 1.5 Teslowe systemy MR oraz zaplecze i aparaturę do badań dzieci w znieczuleniu. Pracownia powstała w 2006 roku i od samego początku zatrudnia lekarzy radiologów z największym w Małopolsce doświadczeniem w diagnostyce metodą rezonansu magnetycznego, szkolonych w ośrodkach europejskich. Ze względu na lokalizację jest to ośrodek specjalizujący się w badaniach MR dzieci, ale wykonuje również badania dla osób dorosłych, badania prenatalne i okresu wcześniactwa. Spektrum oferowanych procedur dotyczy MR układu nerwowego, mięśniowo-szkieletowego, pokarmowego, moczowo-płciowego. Równocześnie jest to ośrodek wiodący w rozwijaniu nowych technik z zakresu MR – tutaj powstały pierwsze w Krakowie i na terenie Małopolski protokoły do nowoczesnych badań jelit (enterografia MR), obrazowania całego ciała (whole body MR), diagnostyki przetok okołoodbytniczych, czy raka odbytnicy.

Od 2017 roku pracownia dysponuje wysokopolowym ultranowoczesnym aparatem Optima MR450W firmy GE Medical Systems Polska Sp.zo.o. który oprócz nowych rozwiązań diagnostycznych umożliwia zwiększenie komfort pacjenta podczas badania – duża średnica otworu i technologia ograniczenia emisji hałasu pomagają w eliminowaniu dyskomfortu i niepokoju pacjenta. System ten dzięki dodatkowym funkcjom umożliwia również wykonywanie badań kardiologicznych (MR serca) u pacjentów z kardiomiopatiami czy w diagnostyce blizn pozawałowych

doświadczony i wyspecjalizowany zespół lekarzy, techników i pielęgniarek 

15 letnie doświadczenie w diagnostyce dzieci

możliwość wykonania badania w znieczuleniu ogólnym

15 letnie doświadczenie w wykonywaniu badań farmaceutycznych


Jakie badania wykonujemy

Oprócz pełnej diagnostyki  z zakresu obrazowania układu neurologicznego, mięśniowo-szkieletowego, schorzeń jamy brzusznej i miednicy wykonujemy badania wysokospecjalistyczne.

Nasza pracownia ma największe w Małopolsce doświadczenie w diagnostyce dzieci i wcześniaków. Oferujemy możliwość odpłatnego wykonania badania MR w znieczuleniu ogólnym  zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Od 15 lat współpracujemy z renomowanymi ośrodkami badań klinicznych w  zakresie: obrazowania stwardnienia rozsianego, diagnostyki choroby Alzheimera, elastografii wątroby.

Lista badań wysokospecjalistycznych MR

 • enterografię MR (MR jelit)
 • MR płodu
 • MR gruczołów sutkowych
 • spektroskopię MR
 • whole body MR
 • MR przetok okołoodbytniczych
 • MR miednicy w protokole do wykrywania nowotworów narządu rodnego
 • MR miednicy w protokole do oceny raka odbytnicy

Zespół 

KIEROWNIK MEDYCZNY

dr hab. n. med. prof. 
UJ Izabela Herman-Sucharska

KIEROWNIK ADMINISTRACYJNY

Dominika Bednarska


Jak dojechać

Do Uniwersyteckiej Szpitala Dziecięcego można przyjechać korzystając ze środków komunikacji miejskiej MPK Kraków S.A.

 • Linie autobusowe: 133, 143, 144, 163, 173, 183, 204, 224, 244, 274, 301, 304, 314, 503, 669
 • Linie tramwajowe: 3, 9, 13, 69

Należy wysiąść na przystanku autobusowym: Prokocim Szpital

TU znajduje się bieżący wykaz linii tramwajowych i autobusowych dojeżdżających do przystanku przy szpitalu. Nazwa przystanku to: PROKOCIM SZPITAL

Wykonywane badania

 • Rezonans magnetyczny

Kontakt do pracowni

Adres:

ul. Wielicka 265
30-663 Kraków
Jak dojechać

Rejestracja:

T: 12 312 23 96
K: 570 499 855
M: mr.krakow@voxel.pl
F: 12 651 13 09

Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 8:00 – 20:00
So-Nd: 8:00 – 18:00