O Pracowni

Pracownia PET-TK jest zlokalizowana w Ośrodku PET-TK-MR Voxel na terenie 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie. Wyposażona jest w wysokospecjalistyczną aparaturę do badań pozytonowej tomografii komputerowej (PET-TK) – GE DISCOVERY 690.

W pracowni można wykonywać zarówno badania w ramach NFZ jak i badania prywatne.

doświadczony i wyspecjalizowany zespół lekarzy, techników i pielęgniarek 

wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań farmaceutycznych

miły i kompetentny personel administracyjny

lokalizacja w centrum miasta


Jakie badania wykonujemy

Badania PET-TK

POZYTONOWA TOMOGRAFIA EMISYJNA (PET), (positron emission tomography), połączona z tomografią komputerową (TK), to jedna z najbardziej skutecznych metod diagnostyki obrazowej, stosowana głównie w chorobach onkologicznych, a także w wybranych schorzeniach kardiologicznych i neurologicznych. Ta innowacyjna metoda umożliwia onkologom na precyzyjne określenie zaawansowania chorób nowotworowych, zlokalizowanie ogniska pierwotnego niektórych nowotworów i ocenę wznowy procesu chorobowego, ewentualnie stopnia jego zaawansowania. Badanie pod kontrolą PET ułatwia ocenę skuteczności stosowanego leczenia, na przykład w chemioterapii, czy radioterapii i pozwala lekarzom na oszacowanie drobnych zmian lub ewentualną zmianę schematu leczenia, a w niektórych przypadkach nowotworu daje możliwość postawienia ostatecznego rozpoznania, co było trudne na podstawie innych technik obrazowania.

  • PET-TK onkologiczny
  • PET-TK neurologiczny
  • PET-TK kardiologiczny
  • Cholina onkologiczna
  • badania PET-TK z użyciem izotopu promieniotwórczego 18F fluorodeoksyglukoza (FDG) w chorobach onkologicznych i wybranych schorzeniach kardiologicznych i neurologicznych,
  • badania PET-TK cholina ze znakowanym fluorem 18F lub znakowanym węglem 11C w obrazowaniu raka gruczołu krokowego i nerki.

Zespół PET-TK 

KIEROWNIK MEDYCZNY

Dr n. med. Artur Stępień
O mnie

Specialista Medycyny Nuklearnej, wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań medcyny nuklarnej: PET-CT, SPECT-CT.

KIEROWNIK ADMINISTRACYJNY

Edyta Drozd

Jak dojechać

Pracownia PET-TK jest zlokalizowana w Ośrodku PET-TK-MR Voxel na terenie Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydgiera w Krakowie os. Złotej Jesieni 1. Na terenie szpitala znajduje się płatny parking dla pacjentów. Do pracowni  można dojechać transportem MPK: 

  • autobus: 123,125, 138 139,163,193,501,511
  • tramwaj: 9,14,16,21, 52

Wykonywane badania
  • Pozytonowa tomografia emisyjna
Kontakt do pracowni
Adres:
Oś. Złotej Jesieni 1,
31-826 Kraków
poziom 0

Jak dojechać
Rejestracja:
T: 12 312 23 90
M: pet.krakow@voxel.pl
F: : 12 350 26 65
Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 7:00 – 20:30

Aktualności Zobacz wszystkie