Planowane zmiany dla Pacjentów Onkologicznych
3 czerwca 2026
3 czerwca 2026
Szanowni Państwo,
Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić zmiany, które mają poprawić dostęp do badań obrazowych dla pacjentów onkologicznych. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia zostaną oni wyłączeni z wprowadzonych limitów mi.in na diagnostykę obrazową.
Pełne finansowanie obejmie również badania wykonywane u osób, które nie mają już karty DiLO, ale nadal pozostają pod opieką onkologiczną i wymagają dalszego leczenia lub regularnej kontroli stanu zdrowia.
Zmiany dotyczą m.in. badań tomografii komputerowej (TK) oraz rezonansu magnetycznego (MRI).
Celem zmian jest poprawa dostępności badań i skrócenie czasu oczekiwania na diagnostykę.
Link do strony: Ministerstwa Zdrowia